Wystawa “P jak Paradoks” w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Większość fanów polskiej motoryzacji i Polskiego Fiata 125p na pewno już odwiedziła wystawę w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dla tych , którzy nie mieli okazji, bądź dowiadują się o niej w tym momencie, mamy dobrą wiadomość: wystawa trwa jeszcze do 31 marca 2018.
“P jak Paradoks” poświęcony jest historii Fiata 125p w Polsce i zbiega się z 50-tą rocznicą rozpoczęcia jego produkcji w w naszym kraju. Na wystawie mamy okazję spotkać protoplastę naszego “Kredensa” – Fiata 1300, włoską wersję Fiata 1500S, wersje specjalne takie jak karetkę, wóz policyjny, specjalne wersje rajdowe, a także słynnego “jamnika”, którego kojarzymy z wizyty Papieża Jana Pawła II w Polsce.
W Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprezentowano inne modele produkowane w Fabryce Samochodów Osobowych jak Fiat 127p, Fiat 131p i Zastawę 1100p.  Na wystawie można też poczuć specyficzny klimat okresu PRL, a to za sprawą ciekawej aranżacji i eksponatów z epoki.
Polecamy wydarzenie wszystkim zainteresowanym i fanom motoryzacji z epoki PRL-u. Naszych czytelników i internautów zapraszamy na krótki fotoreportaż z wizyty na wspomnianej wystawie.