Dlaczego i czy warto mieć klasyka w garażu?

Czy warto mieć w rodzinie dodatkowy samochód? Krążownik szos na wakacyjne wojaże – jest, małe, wszędobylskie i ekologiczne auto miejskie – jest… potrzeba czegoś więcej? Coraz więcej osób przekonuje się do klasycznych samochodów i coraz więcej widać ich na naszych drogach. Klasyki, youngtimery…brytyjskie, niemieckie, japońskie, włoskie, amerykańskie i nasze polskie, kultowe pojazdy PRL-u. Czy warto zainwestować w dawno nie produkowany, cierpiący na brak części zamiennych i inne bolączki  samochód? Postaramy się Wam przedstawić plusy i minusy posiadania wyjątkowego, klasycznego pojazdu.

Jedni wybierają taki pojazd z rozwagą i szczegółową kalkulacją, kupują najbardziej doceniane, wartościowe auta i lokują w nich swoje oszczędności. Inni kierują się mniej przyziemnymi kryteriami i zwracają uwagę na oryginalność, wyjątkowość i możliwość wyróżnienia się z tłumu, nieraz użytkując takie pojazdy na co dzień. Każdy wyjątkowy i zadbany klasyk zwraca uwagę przechodniów i wzbudza zainteresowanie, gdy pojawi się na drodze. Ale przykuwanie wzroku gapiów to nie jedyna zaleta takich pojazdów.
Każdy zadbany egzemplarz to powód do dumy właściciela, choć utrzymanie klasyka w dobrej kondycji wymaga czasu i funduszy. Ale w przypadku takiego auta, o rekompensatę poniesionych nakładów nietrudno.
Po pierwsze nie musimy się martwić o wartość naszego pojazdu, bo z czasem słupek ceny będzie tylko piął się w górę. Po drugie niektóre modele są naprawdę praktyczne i można używać ich częściej niż tylko na przejażdżki w niedzielne popołudnie. Nie wspominam już o braku konieczności corocznych przeglądów dla aut uznanych za zabytkowe oraz zniżkach w ubezpieczeniach OC. Wiele firm ubezpieczeniowych traktuje takie pojazdy ulgowo. Wiadomo, kierowca takiego auta nie szarżuje i nie ryzykuje uszkodzenia swojego pupila:) Ten argument bez wątpienia wpływa na wysokość stawki ubezpieczenia.
Żeby nie było za różowo, są też i minusy. Ciężka praca polegająca na wyszukiwaniu części na forach i aukcjach internetowych, wyrzeczenia i konieczność utrzymywania pojazdu w nienagannym stanie, szczególnie jeśli pojazd jest zarejestrowanym zabytkiem. Ale czego nie robi się dla tych skarbów w garażach. Mimo wszystko uważamy, że warto zainwestować w klasyka i na pewno minusy nie przysłaniają tutaj plusów:)
Dopingujemy wszystkich właścicieli i osoby , które chciałyby nabyć taki pojazd. Trud się opłaci.
Mamy nadzieję pomóc Wam w decyzji, jak również ułatwić zakup i sprzedaż takich pojazdów. Zapraszamy do kontaktu i pochwalenia się swoimi pojazdami na naszych stronach.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz